Поліцейські затримали екстрадованого з Туреччини чоловіка, який підозрюється у вбивстві

Зловмисник після скоєння вбивства відразу ж покинув територію України. Коли поліцейські встановили його особу та місце перебування, надіслали турецьким колегам запит на екстрадицію. Про це повідомив Голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Подія трапилася у грудні 2019 року. Тоді у столичному Гідропарку зловмисник застрелив чоловіка. Потерпілий від отриманих вогнепальних поранень загинув на місці. У Києві відразу була введена спеціальна поліцейська операція для розшуку стрільця. 

За декілька годин поліцейські встановили особу зловмисника, ним виявився 31-річний громадянин України. Відомо, що чоловік раніше не судимий, але є учасником злочинного угруповання. Після скоєння вбивства він відразу ж поїхав в аеропорт та вилетів до Туреччини.

«Ми надіслали запит на екстрадицію в рамках міжнародної  правової допомоги. Завдяки співпраці із турецькими колегами сьогодні, 19 лютого, зловмисника екстрадували в Україну. Поліцейські затримали його в аеропорту в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України», – повідомив Ігор Клименко. 

Найближчим часом слідчі поліції вручать йому повідомлення про підозру за ст. 115 Кримінального кодексу України  в скоєнні вбивства. Крім того, готується клопотання про обрання зловмиснику запобіжного заходу — тримання під вартою. 

Міністр внутрішніх справ Турецької Республіки Сулейман Сойлу особисто надіслав міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову повідомлення про видачу Нацполіції зловмисника. Зі свого боку, Арсен Аваков подякував турецькому колезі за допомогу:

«Це приклад міжнародної правової допомоги та плідного співробітництва України та Туреччини в боротьбі зі злочинністю!», — підкреслив міністр внутрішніх справ України.

Управління комунікації

Національної поліції України